Stowarzyszenie Esteka
Jeden Procent OPP 1%
Ośrodek Hipoterapii EURATUS
Akcja Lato, obozy, kolonie, warsztaty
Fundacja Leonardo
Bezpłatny Miesięcznik Nasze Miasto
Kluby specjalnościowe
Najpierw pospacerowaliśmy w plenerze Nordic Walking. Przyroda i ptasie ćwierkania były szczególnie wspaniałe. Następnie odbyły się kolejne warsztaty coachingu z końmi – Horse Assisted Education.  
Rozpoczeła sie rekrutacja do Projektu pn. "Rehabilitacja dzieci i młodzieży poprzez udział w zajęciach hipoterapeutycznych i rehabilitacyjnych", skierowanych do osób z terenu Tarnobrzega.  
Warsztaty Horse Assisted Education - zajęcia coachingowe z końmi pt. Sztuka komunikacji. Pierwszy kontakt z końmi, obserwacja stada i określenie ról oraz funkcji, cech charakteru. W doświadczeniach z końmi przyglądaliśmy się sobie, własnemu wnętrzu, odczuwanym emocjom, myślom, własnym wzorcom i reakjom w kontekście komunikacji ze sobą i światemn. Po doświadczeniach w towarzystwie koni nastąpiły omówienia, wglądy i refleksje w formie map umysłu, rozmów i krótkich komentarzy na temat ćwiczeń z końmi trenerami. Obejrzelismy też film z nami i koniem w roli głównej z ćwiczenia "Prowadzić i być prowadzonym. Szkolenie odbyło się w języku angielskim
Rozpoczynamy rekrutację na letnie obozy organizowane przez Stowarzyszenie ESTEKA w sezonie 2016 r.
Stowarzyszenie Esteka będzie gościć 2 wolontariuszy z Turcji - Gulhatun i Burak uczestniczących w Wolontariacie Europejskim w ramach projektu Głos Młodzieży EVS (European Volontary Service) odbywającego się w Polsce (Tarnobrzeg) przez 6 miesięcy począwszy od 1.04.2016. Projekt będzie realizowany w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Renaissance Institute z Turcji w ramach Programu Erasmus +. Przeprowadzenie projektu Wolontariatu Europejskiego jest możliwe dzięki otrzymanej przez stowarzyszenie Esteka Akredytacji EVS wydanej przez Narodową Agencję Programu Erasmus + działającej w ramach Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji w Polsce.
Zdobądź 5000 złotych na lokalną inicjatywę - weź udział w szkoleniu.
W dniu 11 listopada za Zamkiem Dzikowskim w Tarnobrzegu odbyła się plenerowa inscenizacja patriotyczna  upamiętniająca moment odzyskania niepodległości naszej ojczyzny w 1918 roku. Więcej informacji i relacji foto i video można obejrzeć na profilu Facebook stowarzyszenia. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Komendę Hufca ZHP Tarnobrzeg i stowarzyszenie przy współfinansowaniu Urzędu MIasta Tarnobrzega.
V-ty Rajd Konny Jezioro Tarnobrzeskie odbył się na terenach nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Pomimo pochmurnej pogody i porywów wiatru uczestnicy wykazali się ogromnym zapałem i doskonałymi umiejętnościami sztuki jeżdzieckiej.
Zapraszamy do udziału w V Rajdzie konnym - TARNOBRZEG - Jezioro Tarnobrzeskie  
Informujemy, że biuro stowarzyszenia ESTEKA,  położone przy ul. 11 Listopada  8 A w Tarnobrzegu, w dniach: 17 - 31 sierpnia 2015 r. będzie NIECZYNNE!!!,  ze względu na wyjazdy urlopowe.  Za kłopoty , wynikłe z tego powodu,  PRZEPRASZAMY.
Kopyto za kopytem - spotkanie szkoleniowe.   Przeszkolenie rodziców dzieci biorących udział w zajęciach z zakresu podstaw rehabilitacji swoich dzieci, a także obsługi koni i wsparcia przy zajęciach z hipoterapii.   Dzieci miały okazję doświadczyć wspólnych zajęć hipoterapeutycznych z rodzicami-wolontariuszami i z uśmiechem na twarzach wędrować na konikach Kopyto za kopytem.   Projekt "KOPYTO ZA KOPYTEM " jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
Rozpoczynamy rekrutację do projektu "KOPYTO ZA KOPYTEM " dofinansowanego ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
Stowarzyszenie ESTEKA pozyskało dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na realizację projektu Ciepły Puchaty Konik.
Rozpoczynamy rekrutację do projektu "Rehabilitacja dzieci i młodzieży poprzez udział w zajęciach hipoterapeutycznych" współfinansowanego ze środków Miasta Tarnobrzeg.
Projekt ,, Rehabilitacja dzieci i młodziezy poprzez udział w zajęciach hipoterapeutycznych właśnie się zakończył''. Projekt ten jest kontynuacją zajęć od 2012 roku. W tym roku w projekcie wzięło udział 24 dzieci i młodzieży z terenu Tarnobrzega. Każdy z uczestników miał po 12 zajęć z hipoterapii i rehabilitacji. W 

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 na 5 Następna >>

FaniMani

Przekaż swój 1% ESTECE

Darmowy Program PIT
Darmowy PIT online wypełniamy z PITax.pl Łatwe podatki

newsletter

newsletter

Facebook

Twoje wsparcie dla stowarzyszenia Esteka:
darowizna on-line
przekaż 1% podatku
darowizna rzeczowa
zostań wolonatriuszem
[Zamknij okno]