Stowarzyszenie Esteka
Jeden Procent OPP 1%
Ośrodek Hipoterapii EURATUS
Akcja Lato, obozy, kolonie, warsztaty
Fundacja Leonardo
Bezpłatny Miesięcznik Nasze Miasto
Kluby specjalnościowe
ESTEKA pozyskała kwotę 108.000 zł na realizację kolejnego projektu dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Projekt WIO KONIKU - hipoterapia dotyczy wsparcia 40 osób niepełnosprawnych z terenu województwa podkarpackiego i świętokrzyskiego poprzez ich aktywne uczestnictwo w zajęciach hipoterapii i rehabilitacji. Na podstawie diagnozy wstępnej przeprowadzonej przez lekarza specjalistę, psychologa, hipoterapeutę i rehabilitanta opracowane zostaną indywidualne Plany działania dla każdego beneficjenta programu obejmujące zajęcia z hipoterapii i rehabilitacji.
O projekcie Rehabilitacja dzieci i młodzieży poprzez udział w zajęciach ipoterapeutycznych na antenie Radio Leliwa.
Od 1 kwietnia 2013 roku rozpoczęła się realizacja projektu Rehabilitacja dzieci i młodzieży poprzez udział w zajęciach hipoterapeutycznych prowadzonego przez Stowarzyszenie ESTEKA.
       Tarnobrzeski magistrat podzielił 100 tysięcy złotych na dziewięć stowarzyszeń, które zajmują się pomocą społeczną. Dodano: 20 lutego 2013, 12:00 Autor: /gli/  
27 kwietnia br. rozpoczęliśmy zajęcia w ramach projektu Rehabilitacja dzieci i młodzieży poprzez udział w zajęciach hipoterapeutycznych.  
Na pierwszym warsztacie , który jest zrozumienie i dostosować je bardzo użyteczny w odniesieniu do sposobu jest przyjemne w przeszłości.  
Przeszkolenie rodziców dzieci biorących udział w zajęciach z zakresu podstaw rehabilitacji swoich dzieci, a także obsługi koni i wsparcia przy zajęciach z hipoterapii.
Projekt KOPYTO ZA KOPYTEM - spotkanie szkoleniowo-integrujące. W spotkaniu wzięli udział rodzice, rodzice-wolontariusze, niepełnosprawni uczestnicy projektu oraz przedstawiciele ESTEKI.
Bardzo przepraszamy, ale 3 kwietnia tj. Wielki Piatek nasze biuro bedzie nieczynne.Wszystkich zainteresowanych zapraszamy już od wtorku 7 kwietnia od godziny 10.00. Jednocześnie chcę poinformować że składanie formularzy rekrutacyjnych na zajęcia z hipoterapii będzie do 8 kwietnia, czyli do środy. Składamy Wszystkim pogodnych i radosnych Świat Wielkiej Nocy.!!!
Na stronie Portalu Nad Wisłą24 pojawił się materiał filmowy z pierwszych zajęć hipoterapeutycznych.
Zapraszamy do lektury artykułu Moniki Stojowskiej w Tygodniku Nadwiślańskim HIPOTERAPIA NIE JEST MAGIĄ  
W dniu 8 maja 2012 r. Zarząd Województwa Podkarpackiego podjął uchwałę w sprawie udzielenia dotacji w 2012 roku z budżetu Województwa Podkarpackiego na realizację zadań z zakresu pomocy społecznej w ramach Wojewódzkiego Programu na rzecz wyrównywania szans osób niepełnosprawnych i przeciwdziałania ich wykluczeniu społecznemu na lata 2008-2020.
W zwiazku z realizacją projektu Rehabilitacja dzieci i młodzieży... informujemy, że nabór uczestników na zajęcia będzie trwał od 5 do 13 kwietnia 2012 r.

<< Poprzednia 1 2 3 4 na 4 Następna >>

FaniMani

newsletter

newsletter

Facebook

Twoje wsparcie dla stowarzyszenia Esteka:
darowizna on-line
przekaż 1% podatku
darowizna rzeczowa
zostań wolonatriuszem
[Zamknij okno]